Met elk wijntje dragen wij bij aan een duurzamere wereld!
Op maandag 2 maart namen wij deel aan een bijzondere Boomplantdag, georganiseerd door onze wijnleverancier: Walraven Sax. De dag benadrukte hoe duurzame keuzes – ook binnen de culturele sector – kunnen leiden tot concrete en zichtbare impact.
Jaarlijks ontvangen wij ruim 100.000 bezoekers. Met die aantallen voelen wij een duidelijke verantwoordelijkheid om bewuste keuzes te maken, ook achter de schermen. Eén daarvan is het gebruik van herbruikbare wijnflessen in de horeca. Een ogenschijnlijk kleine verandering, die in de praktijk een groot verschil maakt.
Dankzij deze herbruikbare flessen wordt tot 51% minder CO₂-uitstoot gerealiseerd en is het waterverbruik tot 70% lager dan bij traditionele eenmalige wijnflessen. Voor jullie, de gasten van De Naald,betekent dit dat je niet alleen geniet van een voorstelling of film met een goed glas wijn, maar tegelijkertijd – zonder extra moeite – bijdraagt aan een duurzamere wereld. Elk wijntje telt mee.
De gezamenlijke impact van alle partners van Walraven Sax resulteerde dit jaar in een bijzondere mijlpaal: 482 nieuw geplante bomen. Als één van de eerste partners zijn wij trots op deze tastbare uitkomst van een bewuste samenwerking. Daarnaast doneert Walraven Sax aan Staatsbosbeheer om de resterende uitstoot zo goed mogelijk te compenseren.
Jacques plant onze eigen duurzame 'Naald' boom.
Tijdens de Boomplantdag wandelden we eerst door het Leenderbos, waar een boswachter van Staatsbosbeheer vertelde over natuurbeheer en biodiversiteit. Na een gezamenlijke lunch hebben wij actief meegeholpen met het planten van bomen.
Wij zien deze dag als een bevestiging dat duurzaamheid en cultuur hand in hand kunnen gaan. Door slimme, verantwoorde keuzes in de horeca kunnen ook bezoekers op een laagdrempelige manier bijdragen aan een betere en groenere toekomst.
Jacques en Lizzy en de geplante 'Naald' boom.